مولتی ویتامین یاس (قطره خوراکی کودکان) 

ماده موثره در هر ۱ میلی لیتر حاوی:

 • ویتامین A: مقدار 1500 واحد بین الملل (IU)
 • ویتامین D3: مقدار ۴۰۰ واحد بین الملل (IU)
 • ویتامین E: مقدار ۵ واحد بین الملل (IU)
 • ویتامین C: مقدار ۳۵ میلی گرم
 • ویتامین B1: مقدار 0.5 میلی گرم
 • ویتامین B2: مقدار 0.6 میلی گرم
 • ویتامین B6: مقدار 0.4 میلی گرم
 • نیکوتین آمید: ۸ میلی گرم

سایر ترکیبات:

گلیسرین، سوربیتول، سدیم سافارین، اسید بنزوئیک، پروپیلن گلیکول، متیل پارابن، پروپیل پارابن، طعم دهنده پرتغال، بوتیلید هیدروکسی آنیزول، پروپیل گالات، پلی سوربات ۸۰، اسید سیتریک انیدر

توضیحات:

مولتی ویتامین ها ترکیبی از ویتامین های مختلف است که به طور معمول در غذاها و سایر منابع طبیعی یافت می شود. از مولتی ویتامین ها برای تامین ویتامین هایی استفاده می شود که از طریق رژیم غذایی دریافت نمی شوند. از مولتی ویتامین ها همچنین برای درمان کمبود ویتامین (کمبود ویتامین) ناشی از بیماری، بارداری، تغذیه نامناسب، اختلالات گوارشی و بسیاری از شرایط دیگر استفاده می شود.

نقش هر یک از ویتامین ها در بدن و میزان مورد نیاز از هرکدام به شرح توضیحات در جدول می باشد:

ترکیبات

به دلیل شرایط آب و هوایی و استفاده از sun protection ها و نیز دریافت کم ویتامین D از مواد غذایی، کمبود ویتامین D در کشور ما شایع است. از لحاظ غذایی ویتامین D خیلی پایین است. (ماهی های روغنی مثل سالمون و ساردین،زرده تخم مرغ،روغن جگرماهی،…) کمبود ویتامین D با بیماری های خود ایمنی، یکسری از کنسر ها مثل کنسر کولورکتال، بیماری های مزمنی مثل قلبی عروقی و دیابت ارتباط دارد. میزان مورد نیاز ویتامین D برای یک نوزاد 400 U در یک روز. این عدد تا نوجوانی ادامه میابد، بعد از آن 600 U در روز است. بیشترین میزان 800 U در روزاست که برای افراد سالمند است. در بیشتر مکمل ها حداکثر 200 U ویتامین D است که کمتر از نیاز روزانه میباشد اما در قطره مولتی یاس میزان ویتامین D،400 U  است که می تواند نیاز روزانه را تامین کند.

ویتامین A که به دلیل اهمیت آن برای بینایی خوب مشهور است ، از سیستم ایمنی بدن نیز پشتیبانی می کند و برای بارداری سالم ضروری است. ویتامین A می تواند از هر دو منبع گیاهی و حیوانی تأمین شود. ویتامین A همچنین به غلات غنی شده اضافه می شود ، بخشی از اکثر مولتی ویتامین ها است و به عنوان یک مکمل مستقل در دسترس است. دچار شدن به کمبود ویتامین A  در بین کودکان چندان شایع نیست چون هم در شیر مادر و هم در شیر خشک وجود دارد. معمولا میزان نیاز کودکان به ویتامین A بین 1250-1500 U  می باشد. در قطره مولتی یاس میزان ویتامین A ، 1500 U می باشدکه میتواند نیاز روزانه را تامین کند.

ویتامین B:


ویتامین C
برای رشد و ترمیم بافت ها در تمام قسمت های بدن لازم است. همچنین ممکن است تبلیغاتی را مشاهده کنید که در آن از مزایای ویتامین C در فصل سرماخوردگی و آنفلوآنزا صحبت شده است ، اما این ادعاها همچنان بحث و جدال زیادی دارند. اگرچه تحقیقات نشان می دهد که مکمل های ویتامین C خطر ابتلا به سرماخوردگی را برای اکثر افراد کاهش نمی دهد ، مصرف منظم مکمل ویتامین C ممکن است به کوتاه شدن مدت زمان سرماخوردگی و کاهش شدت علائم کمک کند.

ویتامین E برای ارتباط سلول ها ، تقویت سیستم ایمنی بدن و تشکیل سلول های قرمز خون استفاده می شود.

کمبود ویتامین E معمولا به غیر از کودکانی که مشکل زمینه ای ( مشکلات صفراوی و مشکلات سوءجذب) دارند، دیده نمی شود.

عوارض مصرف بیش از حد

عوارض مصرف بیش از حد ویتامین های C و B به دلیل محلول درآب بودن و دفع از ادرار معمولا دیده نمی شود.  ولی مصرف بیش از حد ویتامین های A ، D ، E یا K می تواند عوارض جانبی جدی یا تهدید کننده زندگی ایجاد کند. در صورت مصرف بیش از حد برخی از مواد معدنی ممکن است علائم جدی مصرف بیش از حد را نیز ایجاد کنند.
علائم مصرف بیش از حد ممکن است شامل درد معده، استفراغ، اسهال، یبوست، کاهش اشتها، ریزش مو، لایه برداری از پوست، احساس ضعف در دهان یا اطراف آن، تغییر در دوره های قاعدگی، کاهش وزن، سردرد شدید، درد عضلات یا مفصل، درد شدید کمر، خون در ادرار، پوست رنگ پریده و کبودی یا خونریزی آسان باشد.

مواردی که باید در زمان مصرف مولتی ویتامین ها رعایت کرد
 • از مصرف همزمان بیش از یک محصول مولتی ویتامین خودداری کنید ، مگر اینکه پزشک به شما گفته باشد. مصرف محصولات مشابه ویتامین با هم می تواند منجر به مصرف بیش از حد ویتامین یا عوارض جانبی جدی شود.
 • مولتی ویتامین ها را به همراه شیر ، سایر محصولات لبنی ، مکمل های کلسیم یا آنتی اسیدهای حاوی کلسیم مصرف نکنید. کلسیم ممکن است جذب برخی از مواد مولتی ویتامین برای بدن شما را دشوار کند.
 • بسیاری از ویتامین ها اگر در مقادیر زیاد مصرف شوند ، می توانند عوارض جانبی جدی یا تهدید کننده زندگی ایجاد کنند. این دارو را بیشتر از آنچه روی برچسب یا توسط پزشک تجویز شده است ، مصرف نکنید.
 • قبل از استفاده از مولتی ویتامین ، در مورد تمام شرایط پزشکی و آلرژی های خود به پزشک بگویید.
شرایط نگهداری محصول
 • در جای خشک و خنک و زیر دمای 25 درجه سانتی گراد باید نگهداری شود.
 • از یخ زدگی جلوگیری شود.
 • دور از دسترس کودکان باشد.
 • بعد از بازشدن درب محصول ،در یخچال نگهداری و تا 30 روز مصرف شود.
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt